#

Bilgilendirme

Wax, Hasat edilmiş olan fasülyelerin temizlenmesi,çatlamasi ve gövdeden arındırılması ya da pullarla yuvarlanması sonucunda çıkarılan yağın hidrojene tanımlanması ile oluşmaktadır. 100% doğal ve hayvansal ürün bulunmamasından dolayı vegandır. Parafin içermediği için gönül rahatlığıyla çocuklarınızın ya da evcil hayvanlarınızın yanında kullanabilirsiniz. Kimyasal barındırmamasından dolayı soya waxtan olusan mumunuzu yaktığınız andan itibaren etrafa zararlı bir gaz salımı oluşturmamaktadır. Özel kokularımızla birlikte hazırladığımız mumlarımız stresinizi azaltıp rahat bir uyku geçirmenizi de sağlamaktadır. Ortamda bulunan kötü kokuların da uzaklaşmasına neden olmaktadır. Mumlarımız tamamı ile el yapımıdır. Mum süslemelerinde doğal taşlar, bitkiler ,mum fitili olarak %100 doğal ve dönüştürülebilir ahşap çubuklar, mum esansı olarak ise %100 organik yağ kullanımı tercih edilmiştir. Ürünümüzü aydınlatıcı, rahatlatıcı ve aromaterapik krem olarak kullanabilirsiniz.

Güvenlik Talimatı: Yangına karşı dikkatli olun. Tutuşabilen cisimlerden, çocuklardan ve evcil hayvanlardan uzak tutunuz. Yanma havuzunu temiz tutunuz. Sıcak bir muma asla dokunmayın veya hareket ettirmeyin. 1.5 cm kaldığında yanmayı durdurunuz.

Kullanma Talimatı: Mumunuzu uzun süre temiz kullanabilmek için ilk yakımda üst katmanın tamamen erimesine izin verin ve diğer yakımlarınızda fitilin siyahlaşan kısmını kesip yakıma devam ederseniz kaliteli bir ışık elde etmiş olursunuz.

Soya mum Kullanım Tavsiyesi: İlk kez yakılan soya mumlarının yanış süresi 2 saati geçmemelidir. İkinci kez yakmak için bir gün beklemek ve yine yanış süresini 4 saatten fazla tutmamak gerekir. Bu durum mumun dengeli yanması için gereklidir. Sonraki kullanımlarda ürünün yakılma zamanı ve kullanılma süresi kişiye bağlıdır. Ancak ürün ömrünü korumak için 4 saatte bir dinlendirilmeli, mum söndürücü kullanılmalı ve mum yakılmadan önce fitil yarım santimetre kesilmelidir. Ilık bir haldeyken mumları el kremi olarak kullanmak da mümkündür.

Soya Mum Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler: Yanan mumların düz ve sağlam zeminlerde konumlandırılması oldukça önemlidir. ürünler yanarken ortamda yalnız kalmamalarına özen gösterilmelidir. çocuklar, yalnızca yetişkin gözetiminde soya mumu kullanmalıdır. Ayrıca yanan ürünlere yanıcı veya patlayıcı materyallerle yaklaşılmaması gerekir. İstenmeyen kazaları engellemek adına kullanılmayan mumlar kısa süre içinde söndürülmelidir.